Murata GRM31A5C2J121JW01D
Cap Ceramic 120pF 630V C0G 5% SMD 1206 125°C Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet221 页15 年前
Datasheet0 页0 年前
Arrow.cn
TME
Ciiva
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
34,468
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 pF
120 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1 mm
1 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
1kV 120pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C121JHFNNNF
Cap Ceramic 120pF 630V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Yageo GroupC1206C121J5GACTU
1206 C 120PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, C0G DIELEC, +/-5%
Yageo GroupC1206C121J1GACTU
Cap Ceramic 120pF 100V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Extreme Low ESR T/R
Cap Ceramic 120pF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31C121JBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 120pF, Surface Mount, 1206 inch
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00012uF, Surface Mount, 3216M/1206
CAP CER 120PF 630V C0G/NP0 1206
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 120 Pf, - 5%, C0G/Np0, 630 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM31A5C2J121JW01D