Murata GRM31A5C2H471JW01D
500V 470pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Geoflip
Ciiva
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
1 mm
1 mm
1 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL31C471JHFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 470 pF, 630 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
630V 470pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C471JGFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 470pF, Surface Mount, 1206 inch
KYOCERA AVX12067A471JAT2A
1206 STANDARD 470PF CERAMIC MULTILAYER CAP,500VDC,+125C, C0G DIELECTRIC,+/-5% SMD
Cap Ceramic 470pF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
描述
Cap Ceramic 470pF 500V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00047uF, Surface Mount, 1206
Cap, 470Pf, 500V, Mlcc, 1206 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM31A5C2H471JW01D
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1206