Murata GRM31A5C2H101JW01D
500V 100pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
element14 APAC
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
21,230
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1 mm
1 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC1206C101JBGACTU
Cap Ceramic 100pF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125°C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31C101JHFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 100 pF, 630 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
C Series 1206 100 pF 630 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
630V 100pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C101JGFNNNF
Cap Ceramic 100pF 500V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
2kV 100pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
GRM 1206 (3216Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 100pF
Cap Ceramic 100pF 500V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1206
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1206
CAPACITOR, SMD, 100PF; Capacitance:100pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Voltage Rating:500V; Capacitor Case Style:1206 [3216 Metric]; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Capacitor Terminals:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C