Murata GRM21BR6YA106ME43L
35V 10uF X5R ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页5 年前
Datasheet186 页11 年前
Newark
3 个月趋势:
-19.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
850 µm
850 µm
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2014-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
25V 10uF X5R ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENJMK212BJ106MG-T
0805 10 uF 6.3 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C106M9PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3V 10uF X5R 0805 20%
Samsung Electro-MechanicsCL21A106MQFNNNE
6.3V 10uF X5R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, 10 uF, 6.3 V, ± 20%, X5R, 0805 [2012 Metric]
描述
0805 10 uF 50 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Cap, 10Uf, 35V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM21BR6YA106ME43L.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 35V 10muF ±20% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 10µF ±20% 35V X5R