Murata GRM21BC81C106MA73L
GRM 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X6S ±20% 10muF
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
下载
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X6S
X6S
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
850 µm
850 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
16V 10uF X6S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
6.3V 10uF X6S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21X106MRFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, +-22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-MechanicsCL21X106MOQNNNE
6.3V 10uF ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0805 10 uF 16 V ±20 % Tolerance X6S Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 10uF 16V X6S 20% Pad SMD 0805 105C T/R
Cap, Mlcc, 10Uf, X6S, 16V, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM21BC81C106MA73L