Murata GRM21BC80G476ME15L
4V 47uF X6S ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
TME
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-71.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Dielectric
X6S
X6S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21X476MRYNNNE
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 X6S 6.3V 47uF
2.5V 47uF X6S ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 47uF X6S ±20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31X476KQHNNNE
6.3V 47uF X6S 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0805 47 uF 4 V ±20% Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP, 47UF, 4V, MLCC, 0805; Available until stocks are exhausted Alternative available
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 22% TC, 47uF, Surface Mount, 0805
Cap, 47Uf, 4V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM21BC80G476ME15L
Cap Ceramic 47uF 4V X6S 20% Pad SMD 0805 105C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 47µF ±20% 4V X6S