Murata GRM21BC80G226ME39L
0805 22 uF 4 V ±20% Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet5 页15 年前
Datasheet0 页0 年前
TME
Ciiva
HQonline
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.54%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Dielectric
X6S
X6S
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
850 µm
850 µm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
4V 22uF X6S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21X226MQQNNNE
CL21 Series 0805 22 uF 6.3 V ±20 % X6S SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
TAIYO YUDENJMK212BC6226MG-T
6.3V 22uF X6S ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 22uF X6S ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21X226MRQNNNE
10V 22uF X6S ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 4V 22muF ±20% X6S
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 22% TC, 22uF, Surface Mount, 2012M/0805
Cap Ceramic 22uF 4V X6S 20% SMD 0805 105°C Embossed T/R
Avnet Japan
Capacitor, MLCC, 22UF, X6S, 4V, 0805;
Cap, Mlc, 22Uf, X6S, 4V, 0805; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):4V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X6S; Product Range:Grm Series; Product Length:2Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM21BC80G226ME39L