Murata GRM219R61H105KA73D
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
NRND
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet0 页0 年前
Datasheet1 页0 年前
TME
Ciiva
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X5R
X5R
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
850 µm
850 µm
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-09-25
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 1uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK212BJ105KD-T
CAP CER 1UF 25V X5R 0805 / High Value Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type)
C 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X5R ±10% 1muF
Samsung Electro-MechanicsCL21A105KBCLNNC
Samsung Electro-MechanicsCL21A105KACLNNC
25V 1uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 1uF 50V X5R 10% Pad SMD 0805 85C T/R
GRM Series 0805 1 uF 50 V ±10% Tolerance X5R Monolithic Ceramic Chip Capacitor
Chip Capacitor (MLCC) 0805 1µF ±10% 50V X5R
Ceramic Capacitor 1uF, 50VDC, 0805, ±10 %
Cap, Mlc, 1Uf, X5R, 50V, 0805; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):50V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Grm Series; Product Length:2Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM219R61H105KA73D