Murata GRM219R61E475KA73J
0805 (2012METRIC) Ceramic Capacitor Grm 25V 4.7MUF ±10% X5R
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
79,383
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
850 µm
850 µm
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENTMK212BJ475KG-T
25V 4.7uF X5R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21A475KAQNNNE
Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 10% Pad SMD 0805 85C T/R
Yageo GroupC0805C475K3PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0805
描述
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 2012M/0805
4.7¦ÌF ¡À10% X5R 25V 0805 2mm*1.25mm*850¦Ìm