Murata GRM2165C2A332JA01D
0805 0.0033 uF 100 V ± 5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
Geoflip
TME
Ciiva
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.88%
备用零件
Price @ 1000
Stock
70,476
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 nF
3.3 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
600 µm
600 µm
Introduction Date2008-02-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 3300pF 100volts C0G +/-5%
50V 3.3nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0033uF, Surface Mount, 2012M/0805
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 3300pF 50volts C0G +/-5%
描述
Cap Ceramic 0.0033uF 100V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Low ESR T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0033uF, Surface Mount, 2012M/0805
Cap Ceramic 0.0033uF 100V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Cap, 3300Pf, 100V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM2165C2A332JA01D
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 3.3nF ±5% 100V C0G (NP0)