Murata GRM2165C2A102JA01D
100V 1nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页5 年前
Datasheet30 页10 年前
Datasheet186 页11 年前
element14 APAC
TME
Ciiva
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
600 µm
600 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
100V 1nF NP0 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% Pad SMD 0805 150C T/R Automotive AEC-Q200
50V 1nF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1000pF 50volts C0G 5%
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R / CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805
描述
0805 1000 pF 100 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805 / 1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Cap, 1000Pf, 100V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM2165C2A102JA01D
Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 2012M/0805
Chip Capacitor (MLCC) 0805 1nF ±5% 100V C0G(NP0)