Murata GRM188R72A153KAC4D
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603 / Cap Ceramic 0.015uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
39,690
Authorized Distributors
5
Capacitance
15 nF
15 nF
15 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2013-09-25
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C153K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603
25V 15nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.015uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10B153KB8NNNC
50V 15nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.015 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.15 TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603
描述
0603 0.015 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603