Murata GRM188R71H681JA01D
Multilayer Ceramic Capacitor, 680 pF, 50 V, ± 5%, X7R, 0603 [1608 Metric]
EOL
数据表和文档
Geoflip
Datasheet2 页5 年前
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
Stock
3,200
Authorized Distributors
0
Capacitance
680 pF
680 pF
680 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2007-05-08
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2021-12-31
LTD Date2022-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B681JB8NNNC
50V 680pF X7R 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C681K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 680pF X7R 0603 10%
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 680pF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
0603 680 pF 50 V ±5 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00068uF, Surface Mount, 0603
Samsung Electro-MechanicsCL10B681KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 680 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
描述
Cap Ceramic 680pF 50V X7R 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00068uF, Surface Mount, 1608M/0603
680pF ±5% 50V X7R Ceramic Capacitor -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)