Murata GRM188R71H223JA01D
0603 0.022 uF 50 V ±5% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
EOL
数据表和文档
Geoflip
Datasheet2 页5 年前
Ciiva
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Authorized Distributors
0
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-03-31
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 22nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B223JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 50 V, ± 5%, X7R, 0603 [1608 Metric]
25V 22nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C223J3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.022uF X7R 0603 5%
Yageo GroupC0603C223K5RACTU
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603 / 0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL10B223KB8NNNC
50V 22nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 1608M/0603
22nF ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Chip Capacitor (MLCC) 0603 22nF ±5% 50V X7R