Murata GRM188R71H123JA01D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.012uF 50volts X7R 5%
EOL
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
下载
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
12 nF
12 nF
12 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2021-03-31
LTD Date2022-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C123K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.012uF, Surface Mount, 0603
Samsung Electro-MechanicsCL10B123KB8NNNC
50V 12nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.012uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
50V 12nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C123K4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.012uF, Surface Mount, 0603
25V 12nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.012uF 50V X7R 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.012uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0603