Murata GRM188R71E224KA88D
25V 220nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet1 页15 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C224K3RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0603
TAIYO YUDENTMK107B7224KA-T
GCM Series 0603 0.22 uF ±10 % 25 V X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
0603 0.22 uF 25 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.22uF 25V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0603 220nF ±10% 25V X7R
CapCeramic 0.22uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C Automotive T/R
CAP, 0.22µF, 25V, 10%, X7R, 0603; Capacitance:0.22µF; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%;
Ceramic Capacitor, 0.22Uf, 25V, X7R, 10%, 0603; Capacitance:0.22Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Grm Series; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM188R71E224KA88D