Murata GRM188R71A225ME15D
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0603 / 2.2 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
TME
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2008-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
10V 2.2uF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0603 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
TAIYO YUDENLMK107B7225KA-T
0603 2.2 uF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
10V 2.2uF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B225KP8NNNC
描述
0603 10 V 2.2 uF ±20% Tolerance X7R Monolithic Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 10V 2.2muF ±20% X7R
Cap, 2.2Uf, 10V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM188R71A225ME15D
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1608M/0603
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.2μF ±20% 10V X7R