Murata GRM188R71A224KA01J
0603 0.22 uF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页0 年前
Datasheet3 页12 年前
Datasheet1 页15 年前
Datasheet1 页18 年前
Datasheet0 页0 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.66%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2001-07-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C224K8RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.22uF X7R 0603 10%
TAIYO YUDENLMK107B7224KA-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 10V, 0.22 uF, ± 10 %, 0603, X7R, RoHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.22uF 0603 X7R 10%
Yageo GroupC0603C224K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.22uF X7R 0603 10%
Samsung Electro-MechanicsCL10B224KA8NNNC
25V 220nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B224KO8NNNC
16V 220nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.22uF 10V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1608M/0603
220nF ¡À10% X7R 10V 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm
0603 (1608Metric) GRM 10V 0.22muF ±10% X7R