Murata GRM188R61H225ME11D
0603 2.2 uF 50 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页5 年前
TME
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
97,665
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
CAP CER 2.2UF 35V X5R 0603 / 2.2 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
25V 2.2uF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 2.2uF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10A225MQ8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
0603 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap, 2.2Uf, 50V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM188R61H225ME11D.
Cap Ceramic 2.2uF 50V X5R 20% Pad SMD 0603 85C T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1608M/0603
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.2μF ±20% 50V X5R