Murata GRM188R61E106KA73D
25V 10uF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页5 年前
TME
3 个月趋势:
-6.42%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
GRM 0603 (1608Metric) ceramic capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X5R 卤10% 10muF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 0603
Cap, 10Uf, 25V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM188R61E106KA73D
Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 0603 85°C Paper T/R
Avnet Japan
Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% Pad SMD 0603 85C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 10µF ±10% 25V X5R