Murata GRM188R61A226ME15D
10V 22uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet182 页12 年前
element14 APAC
TME
Ciiva
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; YAGEO; CC0603MRX5R6BB226; 22 µF; 0603; 10 V; 10 V
6.3V 22uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10A226MQ8NRNC
Samsung Electro-MechanicsCL10A226MQ8NRNE
Samsung Electro-MechanicsCL10A226MR8NQNC
4V 22uF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0603 22 uF 10 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 22uF 10V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R / CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 0603
Chip Capacitor (MLCC) 0603 22μF ±20% 10V X5R
Ceramic Capacitor 22uF, 10VDC, 0603, ±20 %
CAP, 22µF, 10V, 20%, X5R, 0603; Capacitance:22µF; Voltage Rating:10V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%;
Capacitor, Mlcc, X5R, 22Uf, 10V, 0603; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Grm Series; Product Length:1.6Mm; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM188R61A226ME15D