Murata GRM1885C2A180JA01D
0603 18 pF 100 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet1 页18 年前
Future Electronics
Ciiva
Jameco
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Capacitance
18 pF
18 pF
18 pF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2004-09-04
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10C180JB8NNNC
50V 18pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 18pF 5% C0G 50V 0603 Paper T/R
0603 18 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX06035A180JAT2A
100V 18pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C180JB81PNC
描述
Cap Ceramic 18pF 100V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000018uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0603