Murata GRM1885C1H8R2CA01D
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603 / Cap Ceramic 8.2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125°C T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页9 年前
Ciiva
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
8.2 pF
8.2 pF
8.2 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
0603 8.2 pF 50 V ±0.5 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10C8R2BB8NNNC
Cap Ceramic 8.2pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0603 125C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C8R2DB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 8.2 pF, 50 V, ± 0.5pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 6.0976% +Tol, 6.0976% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000082uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupCBR06C829C5GAC
Cap Ceramic 8.2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125C Medical T/R
50V 8.2pF NP0 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
50V 8.2pF C0G 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 8.2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Chip Capacitor (MLCC) 0603 8.2pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 3.0488% +Tol, 3.0488% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000082uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP, 8.2PF, 50V, C0G/NP0, 0603; Capacitance: 8.2pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating T