Murata GRM1885C1H6R8DZ01D
Cap Ceramic 6.8pF 50V C0G 0.5pF SMD 0603 125°C Paper T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页9 年前
element14 APAC
_legacy Avnet
Future Electronics
DigiKey
Stock
10,460
Authorized Distributors
1
Capacitance
6.8 pF
6.8 pF
6.8 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
3 %
5 %
5 %
Introduction Date2008-08-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-09-30
LTD Date2014-03-31
相关零件
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 6.8pF 0.5pF C0G 50V 0603 Paper T/R
50V 6.8pF NP0 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C6R8DB8NNNC
50V 6.8pF C0G 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C6R2DB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 6.2 pF, 50 V, ± 0.5pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
CGA Series 0603 6.8 pF 100 V ±0.5 pF Tol. C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
CERAMIC CAPACITOR 6.8PF 50V, C0G, +80, -20%, 0603
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 7.35% +Tol, 7.35% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000068uF, Surface Mount, 0603
CAP, 6.8PF, 50V, 3%, C0G/NP0, 0603; Capacitance: 6.8pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 3%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: -; Operating Temperatur