Murata GRM1885C1H680JA01J
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 68pF 50volts C0G 5%
NRND
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Arrow Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
68 pF
68 pF
68 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
相关零件
Yageo GroupC0603C680J5GACTU
CERAMIC CAPACITOR 68PF 50V C0G/NP0 5%, 0603, FULL REEL
Samsung Electro-MechanicsCL10C680JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 68 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
50V 68pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603 / 68 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
描述
Cap Ceramic 68pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603