Murata GRM1885C1H680JA01D
50V 68pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet13 页22 年前
Farnell
_legacy Avnet
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 pF
68 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-07-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C680J5GACTU
CERAMIC CAPACITOR 68PF 50V C0G/NP0 5%, 0603, FULL REEL
Multilayer Ceramic Capacitor, 68 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL10C680JB8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0603C680J1GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, 0603
描述
0603 68 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
GRM 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 68pF
Cap Ceramic 68pF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Capacitor 68pf 50 Volt C0G 5% Surface Mount 0603 Paper Tape and Reel
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 1608M/0603
Chip Capacitor (MLCC) 0603 68pF ±5% 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor 68pF, 50VDC, 0603, ±5 %
0603 ceramic capacitor,COG,50V,68pF,FP
RS APAC
CAP, 68PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0603; Capacitance: 68pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Tem