Murata GRM1885C1H471JA01D
50V 470pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Upverter
Datasheet13 页22 年前
_legacy Avnet
element14 APAC
element14
3 个月趋势:
-10.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Philippines, Singapore, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-07-26
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10C471JB8NNNC
50V 470pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C471JB8NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 470pF, Surface Mount, 0603 inch
CAP CER 470PF 50V C0G 0603 / 470 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 150C T/R Automotive AEC-Q200
描述
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Capacitor 470pf 50 Volt C0G 5% Surface Mount 0603 Paper Tape and Reel
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00047uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0603 470pF ±5% 50V C0G(NP0)
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitor, Ceramic, 470Pf, 50V,c0G/Np0, 5%, 0603; Capacitance:470Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Murata GRM1885C1H471JA01D