Murata GRM1885C1H330JA01D
50V 33pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页16 年前
Datasheet0 页0 年前
_legacy Avnet
Future Electronics
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
下载
Ultra Librarian
Capacitance
33 pF
33 pF
33 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Country of OriginSingapore
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-07-26
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10C330JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 33 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
50V 33pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Extreme Low ESR T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C330JB8NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 33pF, Surface Mount, 0603 inch
描述
0603 33pF 50V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 33 Pf, - 5%, C0G / Np0, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Capacitor 33pf 50 Volt C0G 5% Surface Mount 0603 Paper Tape and Reel
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000033uF, Surface Mount, 0603
Chip Capacitor (MLCC) 0603 33pF ±5% 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor 33pF, 50VDC, 0603, ±5 %