Murata GRM1885C1H2R7CA01D
0603 2.7 pF 50V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet0 页0 年前
Future Electronics
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.54%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 pF
2.7 pF
2.7 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
800 µm
800 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-10-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 2.7pF 0.25pF C0G 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C2R7BB8NNND
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 18.5185% +Tol, 18.5185% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000027uF, Surface Mount, 0603
Samsung Electro-MechanicsCL10C2R7CB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.7 pF, 50 V, ± 0.25pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL10C2R7BB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.7 pF, 50 V, ± 0.1pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
50V 2.7pF NP0 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0603 / Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125°C Low ESR T/R
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 2.7 Pf, 0.25Pf, C0G / Np0, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.7pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)
GRM CERAMIC CAPACITOR 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 2.7pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 9.2593% +Tol, 9.2593% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000027uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0603
CAP, 2.7PF, 50V, C0G/NP0, 0603, REEL; Capacitance: 2.7pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Opera