Murata GRM1885C1H222JA01J
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0603 / 2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页5 年前
TME
Ciiva
HQonline
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 2.2nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 2200PF 50V C0G 0603 / 2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Ceramic capacitor, 2.2 nF, 50 V (DC), ±5 %, SMD 0603 (1608), C0G, C1608C0G1H222J080AA
Cap Ceramic 0.0022uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C222JB8NNNC
0603 2.2 nF 16 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; MURATA; GRM1885C1H222JA01J; 2.2 nF; 0603; 50 V; 50 V
Cap Ceramic 0.0022uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1608M/0603
Cap, 2200Pf, 50V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1885C1H222JA01J
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 2.2nF ±5% 50V C0G (NP0)