Murata GRM155R71H222JA01J
0402 2.2 nF 50 V ±5% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet1 页9 年前
TME
Ciiva
HQonline
3 个月趋势:
-15.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL05B222JB5NNNC
50V 2.2nF X7R 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0022uF 5% X7R 50V 0402 Paper T/R
Yageo GroupC0402C222J5RACTU
Yageo GroupC0402C222K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 50V 2200Pf X7R 0402 10%
50V 2.2nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105B7222KV-F
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 / 2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
描述
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 / 2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 5% Pad SMD 0402 125C T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 2200pF ±5% X7R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1005M/0402
Capacitor MLCC GRM 0402 2.2nF 50V X7R
RS APAC
CAP CER 2200PF 50V 5% X7R 0402
Cap, 2200Pf, 50V, 5%, X7R, 0402; Capacitance:2200Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Min:-55°C;rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM155R71H222JA01J