Murata GRM155R71E562JA01D
0402 5600 pF 25 V ±5% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页6 年前
Datasheet1 页6 年前
3 个月趋势:
-14.31%
Stock
43,320
Capacitance
5.6 nF
5.6 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-20
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL05B562KA5NNNC
25V 5.6nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 5.6 nF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 6.3V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0056uF, Surface Mount, 0603M/0201
Samsung Electro-MechanicsCL05B562KB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 5600 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
Cap Ceramic 0.0056uF 25V X7R 10% Pad SMD 0201 125C T/R
50V 5.6nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.0056uF 25V X7R 5% Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 25V 5600pF ±5% X7R