Murata GRM155R60J225ME95D
0402 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页0 年前
Newark
element14 APAC
HQonline
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL05A225MQ5NNNC
6.3V 2.2uF X5R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05A225MR5NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, +-15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402 inch
TAIYO YUDENAMK105BJ225MV-F
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402
4V 2.2uF X5R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05A225KP5NSNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, +-15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402 inch
描述
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85°C Paper T/R
Avnet Japan
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 6.3V 2.2muF ±20% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 2.2µF ±20% 6.3V X5R
Capacitor, 2.2µF, 6.3V, 20%, X5R, 0402; Capacitance:2.2µF; Voltage Rating:6.3V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:±
Capacitor, Mlcc, X5R, 2.2Uf, 6.3V, 0402; Capacitance:2.2Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Grm Series; Product Length:1.02Mm Rohs Compliant: Yes |Murata GRM155R60J225ME95D
CAP, 2.2µF, 6.3V, 20%, X5R, 0402; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: GRM Series; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 85°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)