Murata GRM1555C1H2R4CA01D
0402 2.4 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.09%
3D下载
SnapEDA
Capacitance
2.4 pF
2.4 pF
2.4 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-09-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL05C2R4CB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.4 pF, 50 V, ± 0.25pF, C0G (NP0), 0402 [1005 Metric]
50V 2.2pF NP0 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C2R5CB5NNNC
CL05 Series 0402 2.5 pF 50 V ±0.25 pF C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05C2R2BB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 pF, 50 V, ± 0.1pF, C0G (NP0), 0402 [1005 Metric]