Murata GRM1555C1H101JD01D
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0402
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页9 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
DigiKey
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-12-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
50V 100pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105CG101JV-F
0402 100 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Yageo GroupC0402C101J5GACTU
50V 100pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0402C101J5GAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 100pF C0G 0402 5%
Samsung Electro-MechanicsCL05C101JB5NNNC
描述
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 100pF ±5% C0G NP0
CAP CERAMIC 100PF 50V C0G +/-5% 0402 SMD
CAP, 100PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0402; Capacitance: 100pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: -; Operating Temperatur
Monolithic Ceramic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:100pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Monolithic Ceramic; Package/Case:0402; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes