Murata GRM0335C2A3R6CA01D
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 6.9444% +Tol, 6.9444% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000036uF, Surface...
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
Ciiva
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
3.6 pF
3.6 pF
Dielectric
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
Height
300 µm
300 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 3.6pF C0G 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201 / Cap Ceramic 3.6pF 25V C0G 0.25pF Pad SMD 0201 125°C T/R
Cap Ceramic 3.6pF 25V C0G 0.1pF Pad SMD 0201 125C Automotive T/R
Samsung Electro-MechanicsCL03C3R6CA3GNNC
Cap Ceramic 3.6pF 25V C0G 0.25pF SMD 0201 125°C Cardboard T/R
Samsung Electro-MechanicsCL03C3R6CA3GNNH
Case:C0603, T.C:C0G, Voltage:1E, Cap Value:3R6, Tol:C, Thickness:0.3, E series: 24
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 6.9444% +Tol, 6.9444% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000036uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP CER 3.6PF 100V C0G/NP0 0201
GRM 0201 C0G 3.6PF 100V ±0.25P
CAP, 3.6PF, 100V, MLCC, 0201; Capacitance: 3.6pF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Te