Murata GRM0335C1H560JA01D
50V 56pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
TME
Ciiva
HQonline
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
Stock
85,849
Capacitance
56 pF
56 pF
56 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2012-10-01
相关零件
Cap Ceramic 56pF 50V C0G 5% Pad SMD 0201 125C T/R
50V 56pF NP0 ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0201 56 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0201 / Cap Ceramic 56pF 50V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000056uF, Surface Mount, 0603M/0201
Chip Capacitor (MLCC) 0201 56pF ±5% 50V C0G(NP0)
Cap, 56Pf, 50V, Mlcc, 0201; Capacitance:56Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM0335C1H560JA01D