Murata GRM0335C1H2R7CA01D
50V 2.7pF C0G 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
Ciiva
HQonline
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.04%
Stock
64,665
Capacitance
2.7 pF
2.7 pF
2.7 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Introduction Date2012-10-01
相关零件
50V 2.7pF 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 2.7pF 0.25pF C0G 50V 0402 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL05C2R7BB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.7 pF, 50 V, ± 0.1pF, C0G (NP0), 0402 [1005 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL05C2R7CB5NNNC
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
描述
0201 2.7 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0201 125C T/R
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.25pF SMD 0201 125°C Paper Tape and Reel
Avnet Japan
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 2.7pF ±0.25pF C0G NP0
Chip Capacitor (MLCC) 0201 2.7pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 9.2593% +Tol, 9.2593% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000027uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0201
CAP, 2.7PF, 50V, MLCC, 0201; Capacitance: 2.7pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)