Murata GRM0335C1H200JA01D
50V 20pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
3 个月趋势:
-27.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Capacitance
20 pF
20 pF
20 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
相关零件
Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% SMD 0201 125°C
Cap Ceramic 22pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125C T/R
25V 18pF NP0 ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0201 20 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0201 / Cap Ceramic 20pF 50V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C T/R
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00002uF, Surface Mount, 0201
Chip Capacitor (MLCC) 0201 20pF ±5% 50V C0G(NP0)
Cap, 20Pf, 50V, Mlcc, 0201; Capacitance:20Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM0335C1H200JA01D