Murata GRM0335C1H120GA01D
50V 12pF C0G ±2% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
Ciiva
HQonline
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+14.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Capacitance
12 pF
12 pF
12 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
2 %
Introduction Date2013-01-29
相关零件
Cap Ceramic 12pF 100V C0G 5% Pad SMD 0201 125C T/R
50V 12pF NP0 ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 12pF NP0 ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0201 / 12 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Cap Ceramic 12pF 50V C0G 2% Pad SMD 0201 125C T/R
Cap Ceramic 12pF 50V C0G 2% SMD 0201 125°C Paper Tape and Reel
Avnet Japan
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 12pF ±2% C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000012uF, Surface Mount, 0603M/0201
Chip Capacitor (MLCC) 0201 12pF ±2% 50V C0G(NP0)
Cap, 12Pf, 50V, Mlcc, 0201; Capacitance:12Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance:± 2%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM0335C1H120GA01D