Murata GRM0335C1E2R7CA01D
0201 2.7 pF 25 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
TME
Ciiva
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+23.19%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 pF
2.7 pF
2.7 pF
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Introduction Date2013-05-17
相关零件
50V 2.7pF 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C2R7BB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.7 pF, 50 V, ± 0.1pF, C0G (NP0), 0402 [1005 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL05C2R7CB5NNNC
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 2.7pF 0.25pF C0G 50V 0402 Paper T/R
描述
Cap Ceramic 2.7pF 25V C0G 0.25pF Pad SMD 0201 125C Automotive T/R
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 25V 2.7pF ±0.25pF C0G NP0
Chip Capacitor (MLCC) 0201 2.7pF ±0.25pF 25V C0G(NP0)
Cap, 2.7Pf, 25V, Mlcc, 0201 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM0335C1E2R7CA01D
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 9.2593% +Tol, 9.2593% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000027uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0201
CAP, 2.7PF, 25V, MLCC, 0201; Capacitance: 2.7pF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Temp