Murata GRM0335C1E270GA01D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 27pF 25volts C0G +/-2%
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
Ciiva
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-31.88%
Authorized Distributors
6
Capacitance
27 pF
27 pF
27 pF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Height
300 µm
330 µm
330 µm
Introduction Date2013-11-20
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL03C270JA3GNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 27pF, Surface Mount, 0201 inch
0201 27 pF 25 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 27pF 50V C0G 5% Pad SMD 0201 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 27pF 25volts C0G 5%
Yageo GroupC0402C270J5GACTU
Cap Ceramic 27pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
50V 27pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 27pF 25V C0G 2% Pad SMD 0201 125C T/R
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 25V 27pF ±2% C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000027uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP, 27PF, 25V, MLCC, 0201; Capacitance: 27pF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 2%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Temperatur