Murata GR443QR73D222KW01K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 4532M/1812
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,550
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
2 kV
2 kV
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.5 mm
1.5 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
MLCC - SMD/SMT 2200 pF 2 kVDC 10% 1812 X7R
2.2nF ¡À10% X7R 2KV 1812 4.5mm*3.2mm*1.5mm
CAP, 2200PF, X7R, 2KV, 1812;
GR 1812 X7R 2.2NF 2KV 10%
2200PF 2KV 10% 1808