Murata GCM188R70J225KE22D
6.3V 2.2uF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
element14 APAC
Geoflip
Future Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603 / 2.2 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
Samsung Electro-MechanicsCL10B225KP8NNNC
10V 2.2uF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK107B7225KA-T
0603 2.2 uF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
CAP CER Multilayer 2.2uF X7R 6.3V ±10% 0603 T/R Automotive AEC-Q200
2.2 µF ±10% 6.3 Volts X7R 0603 Multi Layer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.2μF ±10% 6.3V X7R
Multilayer Ceramic Capacitor, Aec-Q200 Gcm Series, 2.2 F, 10%, X7R, 6.3 V Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GCM188R70J225KE22D
CAP, 2.2µF, 6.3V, 10%, X7R, 0603; Capacitance:2.2µF; Voltage Rating:6.3V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%;