Murata GCM1885C1H821JA16D
0603 820 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
Ciiva
Future Electronics
Arrow Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.29%
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 pF
820 pF
820 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
相关零件
50V 820pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, C Series, 820 pF, - 5%, C0G / NP0, 50 V, 0603 [1608 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL10C821JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 820 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
50V 820pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
GRM 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 820pF
描述
Cap Ceramic 820pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 820pF ±5% 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00082uF, Surface Mount, 1608M/0603
Cap, Mlc, 820Pf, C0G/Np0, 50V, 0603; Capacitance:820Pf; Voltage(Dc):50V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Gcm Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GCM1885C1H821JA16D