Murata GCM1555C1H471JA16J
0402 50 V 470 pF ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
Ciiva
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-80.22%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 470pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C471JB5NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 470pF, Surface Mount, 0402 inch
CAPACITOR CERAMIC 470PF 50V, C0G, 5%, 0402; Product Range:TDK - C Series; Capaci
0402 470 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
描述
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R Automotive AEC-Q200
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% SMD 0402 125°C Paper T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GCM 50V 470pF ±5% C0G NP0