Murata GCM1555C1H330JA16J
0402 33 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
Arrow.cn
Farnell
Ciiva
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 pF
33 pF
33 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
500 µm
500 µm
相关零件
Yageo GroupC0402C330J5GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0402
50V 33pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C330JB5NNNC
50V 33pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 33 Pf, - 5%, C0g / Np0, 50 V, 0402 [1005 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL05C330JB5NNND
KYOCERA AVX04025A330JAT2A
描述
Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C Automotive T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GCM 50V 33pF ±5% C0G NP0