Murata DE2E3KY222MA2BM01
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0022uF 250VAC E 20% (8 X 5mm) Radial Disc 5mm 125C Bulk
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
element14 APAC
Geoflip
Future Electronics
Ciiva
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,731
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Voltage Rating (DC)
250 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
5 mm
5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2006-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y1 0.0022uF 250VAC E 20% (9 X 7mm) Radial 10mm 125C Bulk
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y1 0.0022uF 250VAC E 20% (10 X 8mm) Radial 10mm 125C Bulk
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic Suppression X1/Y1 0.0022uF 250VAC E 20%( 9 X 7mm) Radial Disc 10mm 125C Bulk
描述
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, E, -55/+20% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 3220
CAPACITOR, SAFETY, 2.2NF, 250V, 20%; Capacitance:2200pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:DE; Voltage, Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:Ceramic Multi-Layer; Case Style:Radial; Lead Spacing:5mm; Termination Type:Radial ;RoHS Compliant: Yes