Murata BLM21PG221SH1D
Ferrite Beads Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz 2A 45mOhm DCR 0805 Automotive Paper T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页4 年前
Upverter
Newark
Future Electronics
3 个月趋势:
-11.04%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata BLM21PG221SH1D 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Impedance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Current Rating
1.25 A
2 A
2 A
DC Resistance (DCR)
45 mΩ
50 mΩ
50 mΩ
Number of Lines
1
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ferrite Beads Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz 2.5A 40mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENBKP2125HS221-T
Ferrite Beads Multi-Layer Power 220Ohm 25% 100MHz 2A 0.05Ohm DCR 0805 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz 2A 50mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz 1.4A 100mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENFBMH2016HM251NT
Ferrite Beads Power Chip 250Ohm 30% 100MHz 2A 0.05Ohm DCR 0806 Automotive T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz 2.2A 0.05Ohm DCR 0603 T/R
描述
Ferrite beads; MURATA; BLM21PG221SH1D; 0805; 1.05 mm; 100 MHz; 25 %
BLM Series 0805 220 Ohm 2000 mA 0.05 Ohm DCR Surface Mount Ferrite Bead
MURATA - BLM21PG221SH1D - Ferrite Bead, 0805 [2012 Metric], 220 ohm, 2 A, BLM15A SH Series, 0.045 ohm, 卤 25%
CHIP FERRITE BEAD Ferrite Chip, 1 Function(s), 1.25A, 2 Pin(s)
Ferrite Bead, 0.045Ohm, 2A, 0805; Ferrite Bead Case/Package:0805 [2012 Metric]; Impedance:220Ohm; Dc Current Rating:2A; Product Range:Emifil Blm21Pg Series; Dc Resistance Max:0.045Ohm; Impedance Tolerance:± 25%; Product Length:2Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. BLM21PG221SH1D