Murata BLM21BD272SH1L
Ferrite Beads Multi-Layer 2.7KOhm 25% 100MHz 0.2A 0.8Ohm DCR 0805 Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
element14 APAC
Ciiva
TME
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.67%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata BLM21BD272SH1L 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Impedance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Current Rating
200 mA
200 mA
DC Resistance (DCR)
800 mΩ
800 mΩ
Number of Lines
1
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ferrite Beads Multi-Layer 2.25KOhm 100MHz 200mA 600mOhm DCR 0805 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 2.2KOhm 25% 100MHz 200mA 600mOhm DCR 0805 Paper T/R
TAIYO YUDENBK2125LM252-T
Ferrite Beads Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz 0.2A 0.75Ohm DCR 0805 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz 0.2A 0.8Ohm DCR 0603 Automotive T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 2.2KOhm 25% 100MHz 0.2A 0.8Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R
TAIYO YUDENBK1608LM252-T
Ferrite Beads Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz 0.2A 1.1Ohm DCR 0603 T/R
描述
MURATA BLM21BD272SH1L FERRITE BEAD, 0.8OHM, 200MA, 0805
CHIP FERRITE BEAD Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.2A, 2 Pin(s)
Ferrite Bead, 0.8Ohm, 200Ma, 0805; Ferrite Bead Case/Package:0805 [2012 Metric]; Impedance:2.7Kohm; Dc Current Rating:200Ma; Product Range:Emifil Blm21Bd Series; Dc Resistance Max:0.8Ohm; Impedance Tolerance:± 25% Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. BLM21BD272SH1L